Przejdź do treści

HID-RATION

Hipotonik HID-Ration™ został opracowany przy ścisłej współpracy z ekspertami z zakresu dietetyki klinicznej i fizjologii człowieka, z myślą o profesjonalistach wielu dziedzin. Jego rolą jest wspierać prawidłowe nawodnienie podczas wysiłku i pracy w ciężkich warunkach oraz uzupełniać utracone elektrolity i witaminy, pozwalając funkcjonować na najwyższym poziomie.

Pracownicy fizyczni

Badania pokazują, że już nawet niewielkie odwodnienie (1-3%) wpływa negatywnie na zdolności poznawcze i koncentrację. Może ono być niebezpieczne dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz w znacznym stopniu obniżać ich wydajność. Pracownicy w miejscu pracy doświadczają również znacznych strat elektrolitów, podczas długich okresów wysiłku fizycznego, zwłaszcza w wysokich temperaturach.

Profesjonalni sportowcy

Nawodnienie organizmu i równowaga elektrolitowa są szczególnie istotne dla profesjonalnych sportowców. Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów zarówno przed, w trakcie jak i po wysiłku oraz uzupełnienie utraconych elektrolitów, ma kluczowe znaczenie dla wydajności i regeneracji. Ponadto udowodniono naukowo, że napoje z zawartością elektrolitów i aminokwasów mają nawet o 40% lepszą retencję, a napoje hipotoniczne nawadniają szybciej i skuteczniej niż sama woda.
 

Straż Pożarna

Strażacy są grupą zawodową szczególnie narażoną na odwodnienie i jego negatywne skutki, ponieważ mogą oni tracić wraz z potem nawet 1.25l wody w ciągu 30 minut podczas pracy w gorących warunkach akcji gaśniczej. Właściwe nawodnienie i gospodarka elektrolitowa odgrywają istotną rolę dla ich bezpieczeństwa, a nawet życia.

Personel medyczny

Personel medyczny z powodu długich czasów pracy w pełnym PPE, zwłaszcza podczas pandemii COV-19 w bardzo dużym stopniu narażony jest na ryzyko odwodnienia. Trudno pamiętać i uzupełniać regularnie płyny zachowując przy tym pełny reżim sanitarny. Obniżenie koncentracji czy czasów reakcji personelu medycznego, może być również dużym zagrożeniem dla życia i zdrowia pacjentów. Dlatego ważne jest aby przyjmując płyny, pić napoje, które tak jak hipotoniki zapewnią szybkie i skuteczne nawodnienie, uzupełniając jednocześnie niezbędne elektrolity oraz witaminy.

Profilaktyka

W codziennym życiu, przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów i właściwa gospodarka elektrolitowa również mają istotny wpływ na nasze zdrowie, ale i ogólne samopoczucie czy koncentrację. Upały, biegunka, odwodnienie, gorączka, wymioty to tylko niektóre z sytuacji, kiedy warto sięgnąć po napoje z elektrolitami. Elektrolitowy napój hipotoniczny taki jak HID-RATION to świetny wybór, aby zapewnić szybkie nawodnić organizm i dostarczyć mu istotnych elektrolitów i witamin.
 
pl_PLPolish