Przejdź do treści

HID-RATION

HID-academy3

Wyniki wielu badań potwierdzają, że złe nawyki dotyczące nawadniania oraz wynikające z tego nawet łagodne odwodnienie ma znaczący wpływ na zdrowie, bezpieczeństwo oraz wydajność pracowników. 

Szacuje się, że około 50-60% pracowników produkcyjnych przychodzi do pracy już w stanie odwodnienia. Badania wykazały też, że ponad 75% pracowników nie pije w pracy wystarczającej ilości płynów. 

Pracownicy produkcyjni tracą wraz z potem od 0,5 do nawet 2,5 litra wody na godzinę, w zależności od warunków takich jak temperatura, wilgotność, intensywność pracy czy rodzaju stosowanych środków PPE. Wraz z potem tracone są cenne minerały, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Odwodnienie już na poziomie 1% prowadzi do upośledzenia sprawności fizycznej, a jednocześnie pogarsza nasze zdolności poznawcze, takie jak koncentrację, czujność i czasy reakcji. Wydajność może spaść nawet o 12%. 

Przy 2% odwodnieniu – czyli w momencie, kiedy zaczynamy odczuwać pragnienie – nasze tętno jest już podniesione o ok. 8 uderzeń na minutę, a ogólna wydajność jest niższa nawet o 30%.

akademia nawadniania hidration academy

Jeśli nie uzupełnimy płynów, a ciało nadal będzie się odwadniać, aż do utraty 3% masy, wydajność może być niższa nawet o 50% i dodatkowo zaburzeniu mogą ulec zdolności poznawcze, a efekt będzie zbliżony do zawartości 0,8 promila alkoholu we krwi. Przy takim stężeniu alkoholu we krwi, ryzyko spowodowania wypadku przez kierowcę jest w zależności od badań 5-10 razy większe!

Stworzony przez nas program HID-RATION ACADEMY™ powstał w oparciu o wieloletnie doświadczanie w ochronie pracowników przed skutkami pracy w wysokich temperaturach oraz najnowszą wiedzę naukową w dziedzinie nawadniania organizmu.

W naszej opinii pracownicy fizyczni narażeni są na równie duże obciążenia, jak zawodowi sportowcy podczas wielogodzinnych, intensywnych treningów. W obu przypadkach kluczowe jest właściwe uzupełnianie płynów oraz dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości utraconych mikroelementów. Dzięki temu mogą oni funkcjonować na wysokim poziomie.

Program HID-RATION ACADEMY™ ma na celu budowanie nawyku picia oraz zwiększanie świadomości pracowników i osób zarządzających zespołami na temat tego, jak ważne dla zdrowia i wydajności człowieka jest właściwe nawadnianie, co to jest i jak rozpoznawać oznaki odwodnienia, jakie zagrożenia niesie nawet łagodne odwodnienie, jak prawidłowo się nawadniać i dlaczego istotne jest uzupełnianie utraconych mikroelementów.

W ramach realizacji programu HID-RATION ACADEMY™, możemy wspierać naszych klientów w następujących obszarach:

  • Analiza aktualnych praktyk nawadniania pracowników.
  • Badanie i analiza aktualnego poziomu nawodnienia pracowników.
  • Szkolenia z ekspertami z dziedziny dietetyki i fizjologii człowieka, na temat zasad właściwego nawadniania i zapobiegania odwodnieniu.
  • Przygotowanie materiałów edukacyjnych.
  • Infografiki do umieszczenia na tablicach informacyjnych na terenie firmy.
  • Pomoc w przygotowaniu materiałów do kanałów komunikacji wewnątrz firmy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub jesteś zainteresowany przeprowadzeniem programu HID-RATION ACADEMY™ w swojej firmie, aby zadbać o właściwe nawadnianie swoich pracowników, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić szczegóły.

Zapraszamy do kontaktu

Wdrożenia

HID-RATION™ w gronie sponsorów
drużyny ANWIL Włocławek.

HID-RATION™ wspiera
Dziki Warszawa.

HID-RATION™ zadba o nawodnienie Michela Junga.

pl_PLPolish